пам'ятки обжд

/Files/images/IMG-d4f09f041e90542bb9f49b0363eb8268-V.jpg /Files/images/IMG-d83663cffa6ea74d9271992f7cc60d3e-V.jpg

Пам’ятка про правила поводження в разі виявлення підозрілих вибухонебезпечних предметів

УВАГА! На теперішній час під час воєнних дій, які відбуваються на території України терористичні акти здійснюються з використанням вибухових пристроїві предметів, часто замаскованих під авторучки, мобільні телефони, гаманці, міні-магнітофони, дитячі іграшки, поміщених у звичайні портфелі, сумки, банки, пакунки і залишених у багатолюдних місцях.

Поводження з вибухонебезпечними предметами вимагає граничної уваги і обережності.

ВІД ТВОЇХ ПРАВИЛЬНИХ ДІЙ ЗАЛЕЖИТЬ ЖИТТЯ ТА ЗДОРОВ’Я ТВОЄ І ОТОЧУЮЧИХ!

У разі знаходження вибухонебезпечного пристрою
ЗАБОРОНЕНО:

  • наближатисядо предмета;
  • пересувати його або брати в руки;
  • розряджати, кидати, ударяти по ньому;
  • розпалювати поряд багаття або кидати в нього предмет;
  • приносити предмет додому, у табір, у школу.

При знаходженні вибухонебезпечного пристрою:

  • негайно (з безпечного місця) повідомте чергові служби МНС (тел. 101), поліцію (тел.102);
  • не підходьте до предмета, не торкайтеся і не пересувайте його, не допускайте до знахідки інших людей;
  • припиніть усі види робіт у районі виявлення вибухонебезпечного предмета;
  • не користуйтеся засобами радіозв’язку, мобільними телефонами (вони можуть спровокувати вибух);
  • дочекайтеся прибуття фахівців, укажіть місце знахідки та повідомте час її виявлення.

У випадку, коли в будинку знайдено вибуховий пристрій і Вас евакуюють:

- одягніть одяг із довгими рукавами, щільні брюки та взуття на товстій підошві. Це може захистити від осколків скла;

- візьміть документи (паспорт, свідоцтво про народження дітей тощо), гроші;

- під час евакуації слідуйте маршрутом, указаним органами, які проводять евакуацію. Не намагайтеся «зрізати» шлях, тому що деякі райони або зони можуть бути закриті для пересування;

- тримайтеся подалі від ліній енергопостачання, що впали.

Якщо Ваш будинок (квартира) опинилися поблизу епіцентру вибуху:

- обережно обійдіть усі приміщення, щоб перевірити чи немає витоків води, газу, спалахів і т.п;

- у темряві в жодному випадку не запалюйте сірника або свічки – користуйтеся ліхтариком;

- негайно вимкніть усі електроприлади, перекрийте газ, воду;

- з безпечного місця зателефонуйте рідним і близьким, стисло повідомите про своє місцезнаходження, самопочуття;

- перевірте, як ідуть справи в сусідів – їм може знадобитися допомога.

ПАМ’ЯТАЙТЕ! Розмінуванням, знешкодженням або знищенням вибухонебезпечних предметів займаються тільки підготовлені фахівці-сапери, допущені до цього виду робіт.

Дії під час артилерійського обстрілу житлових масивів

Артилерійський обстріл – один із найбільш небезпечних видів вогневого враження під час воєнних конфліктів, в результаті якого можлива велика кількість випадкових жертв серед населення.

ЯКЩО ОБСТРІЛ ЗАСТАВ ВАС НА ВУЛИЦІ

Якщо артилерійський обстріл застав вас на вулиці, негайно ляжте на землю (канаву, яму), щільно притулитися до якогось виступу: бордюру, клумби, забору або якоїсь бетонної конструкції та накрийте голову руками. Найчастіше причиною поранення є не пряме влучення снаряду, а результат попадання уламків та вплив вибухової хвилі. Снаряди та міни відриваються в верхньому шарі ґрунту, уламки після підриву летять на висоті 30-50 см. над поверхнею землі.

ЯКЩО ОБСТРІЛ ЗАСТАВ ВАС В БУДІВЛІ

Негайно зійдіть в підвал, у випадку якщо підвал, відсутній або зачинений зайдіть до сусідів на першому поверсі. Існує правило: чим нижче спустишся, тим безпечніше. Як правило снаряди попадають в верхні поверхи.

Якщо артилерійський обстріл застав вас у будинку зненацька і не лишилося часу зреагувати, швидко йдіть в кімнату віддалену напряму звідки ведеться обстріл. Лежачи або сидячи притуліться до несучої стіни, не стійте напроти. Найчастіше осколки потрапляють у приміщення через вікна. Якщо є можливість завчасно заклейте скло вікон скотчем або забарикадуйте шафами, це врятує вас від уламків скла. Якщо обстріли є постійними, необхідно завчасно забарикадувати вікна мішками з піском, важкими меблями, речами.

ЯКЩО ПІД ЧАС ОБСТРІЛУ ВИ ЗНАХОДИТИСЯ В ТРАНСПОРТІ
(маршрутному таксі, автобусі, тролейбусі, трамваї)

1. Попросіть водія зупинити транспортний засіб.

2. Вийдіть з транспортного засобу та відбігти від дороги в напрямі від багатоповерхівок та промислових об’єктів та ляжте на земля та закрийте голову руками.

Якщо вибухи застали вас у дорозі на власному автомобілі – не розраховуйте, що на авто ви зможете швидко втекти від обстрілу. Зупиніться вийдіть з автомобіля та відбіжіть якомога далі від дороги.

Загальні вимоги до укриття.

Воно має бути заглибленим і разом із тим знаходитися подалі від споруд, які можуть обвалитися на вас зверху при прямому попаданні, або можуть спалахнути. Ідеальний захист дає траншея чі канава (подібна до окопу) глибиною 1-2 метри, на відкритому місці.

УКРИТИСЯ ПІД ЧАС АРТИЛЕРІЙСЬКОГО ОБСТРІЛУ МОЖНА

– у спеціально обладнаному бомбосховищі;

– у підземному переході;

– в будь-якій канаві, траншеї, ямі;

– в трубі водостоку під дорогою;

– вздовж високого бордюру чи підмурку паркану;

– у підвалі під капітальними будинками старої забудови;

– в оглядовій ямі гаражу, станції технічного обслуговування;

– в каналізаційних люках;

– в „воронках”, що лишилися від попередніх обстрілів.

НЕМОЖНА ВИКОРИСТОВУВАТИ ДЛЯ УКРИТТЯ

– під’їзди будинків,

– місця під технікою (вантажівкою. автобусом);

– непідготовлені для укриття підвали;

– укриття розташовані ближче 30-50 метрів від багатоповерхових будівель;

– проходи поміж штабелями, контейнерами, будівельними матеріалами.

ПІСЛЯ ЗАКІНЧЕННЯ АРТИЛЕРІЙСЬКОГО ОБСТРІЛУ

Зачекайте приблизно 10 хв. Обережно підніміться, уважно огляньте місцевість навколо себе, пересувайтесь не кваплячись та уважно оглядайте маршрут руху, ноги ставте на вільну від уламків поверхню. Не піднімайте з землі незнайомі вам предмети. Снаряди можуть бути касетними і місцевість в результаті застосування спеціальних боєприпасів може бути замінована. Бойові елементи касетних боєприпасів та снаряди які не підірвалися можуть вибухнути від найменшого дотику. Уважно слідкуйте за дітьми і підлітками, не дозволяйте їм торкатися до будь яких предметів.

Дії батьків під час та після закінчення артилерійського обстрілу житлових масивів

1. ЯКЩО ОБСТРІЛ ЗАСТАВ ВАС НА ВУЛИЦІ. Якщо артилерійський обстріл застав вас на вулиці, негайно ляжте на землю (у канаву, яму), щільно притуліться до якогось виступу: бордюру, клумби, паркану або якоїсь бетонної конструкції та накрийте голову руками. Найчастіше причиною поранення є не пряме влучення снаряду, а результат попадання уламків та вплив вибухової хвилі. Снаряди та міни відриваються в верхньому шарі ґрунту, уламки після підриву летять на висоті 30-50 см. над поверхнею землі.

1. ЯКЩО ОБСТРІЛ ЗАСТАВ ВАС В БУДІВЛІ. Негайно зійдіть в підвал, у випадку, якщо підвал відсутній або зачинений, зайдіть до сусідів на першому поверсі. Існує правило: чим нижче спустишся, тим безпечніше. Як правило снаряди попадають в верхні поверхи. Якщо артилерійський обстріл застав вас у будинку зненацька і не лишилося часу зреагувати, швидко йдіть в кімнату віддалену напряму, звідки ведеться обстріл. Лежачи або сидячи притуліться до несучої стіни, не стійте напроти. Найчастіше осколки потрапляють у приміщення через вікна. Якщо є можливість завчасно заклейте скло вікон скотчем або забарикадуйте шафами, це врятує вас від уламків скла. Якщо обстріли є постійними, необхідно завчасно забарикадувати вікна мішками з піском, важкими меблями, речами.

1. ПІСЛЯ ЗАКІНЧЕННЯ АРТИЛЕРІЙСЬКОГО ОБСТРІЛУ

  • Зачекайте приблизно 10 хв.
  • Зателефонуйте вихователю або адміністрації ДНЗ вашої дитини. Дізнайтеся, коли та де можна забрати вашу дитину (заклад освіти повинен попередньо повідомити телефонні номери усіх осіб, які можуть знати, де у даний момент перебуває дитина).
  • У разі відсутності телефонного зв’язку підійдіть до ДНЗ та дізнайтеся, коли та де можна забрати вашу дитину.
  • Обов’язково поставте особистий підпис у списку вихованців про те, що ви взяли дитину під власну відповідальність.

Дії педагогів під час та після закінчення артилерійського обстрілу приміщення закладу освіти

1. ЯКЩО ОБСТРІЛ ЗАСТАВ ВАС У ПРИМІЩЕННІ.

Негайно організуйте евакуацію дітей у підвальне приміщення у закладі освіти або у сусідньому приміщенні (у разі відсутності підвального приміщення, пристосованого до перебування людей). Якщо артилерійський обстріл застав вас у будинку зненацька і не лишилося часу зреагувати, швидко йдіть в приміщення, віддалене напряму, звідки ведеться обстріл. Лежачи або сидячи притуліться до несучої стіни, не стійте напроти. Найчастіше осколки потрапляють у приміщення через вікна. Якщо є можливість завчасно заклейте скло вікон скотчем або забарикадуйте шафами, це врятує вас від уламків скла. Якщо обстріли є постійними, необхідно завчасно забарикадувати вікна мішками з піском, важкими меблями, речами.

ПРАВИЛА ЕВАКУАЦІЇ ДЛЯ ПЕДАГОГІВ:

  • Евакуація здійснюється за відповідним звуковим сигналом, який, у разі потреби, активує адміністрація або особа, яка виявила надзвичайну ситуацію.
  • Вихованців просять дотримуватися всіх вказівок педагогів та, у разі потреби, на прохання дорослих, допомогти іншим дітям евакуюватися. При прибутті до безпечної зони, не розходитися і залишатися разом із групою.
  • Нагадайте дітям про головну мету евакуації: їхня безпека та правила евакуації: Не говори. Не біжи. Не штовхайся. Не повертайся.
  • Закрийте двері та вікна.
  • Візьміть з собою сумку для швидкої допомоги (за наявності).
  • Перевірте безпечність маршруту для евакуації.
  • Під час евакуації радять об’єднувати дві (старші)групи, й під час переміщення один вихователь очолює колону, а інший завершує колону дітей двох груп.
  • Допоможіть дітям з інвалідністю та маленьким дітям.
  • Евакуація здійснюється до певного визначеного місця (місце для кожної групи визначається під час тренувальних навчань і не змінюється).
  • Після прибуття на визначене місце, перевірте наявність усіх дітей за списком.
  • Залишайтеся зі своїми вихованцями і просіть дітей бути разом, бути усією групою разом, нікуди не розходитися.
  • Якщо небезпечні умови зникли, здійсніть зворотну евакуацію назад до групи, дотримуючись тих самих правил.

ПІСЛЯ ЗАКІНЧЕННЯ АРТИЛЕРІЙСЬКОГО ОБСТРІЛУ

  • Зачекайте приблизно 10 хв. чи вказівки адміністратора.
  • Зателефонуйте батькам/опікунам дитини. Повідомте інформацію, коли та де можна забрати дитину.
  • У разі відсутності телефонного зв’язку визначте місце зустрічі батьків та дітей та повідомте про нього будь-яким способом.
  • Обов’язково вимагайте від батьків поставити особистий підпис у списку вихованців про те, що батьки взяли дитину під власну відповідальність.
  • Залишайтеся на місці зустрічі до часу, поки усі діти будуть у безпеці.

/Files/images/пам\'ятка ОБЖД (3).jpg/Files/images/пам\'ятка ОБЖД (4).jpg

/Files/images/памятка ОБЖД (3).jpg

/Files/images/памятка ОБЖД (2).jpg

/Files/images/пам\'ятка ОБЖД (2).jpg

/Files/images/Пам\'ятка ОБЖД.jpg

/Files/images/пам\'ятка ОБЖД (4).jpg

Вкладення
Кiлькiсть переглядiв: 357

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.